O firmie

Classicbrakes.pl to odpowiedź na rosnące zainteresowanie klockami hamulcowymi wśród posiadaczy starszych samochodów. Wielu z Was używa auta nie tylko do stania w garażu, ale również do sportu, nie bacząc na to, że ma 20, 30 a nawet 50 lat! Doświadczenie zdobyte w wielu dyscyplinach sportów motorowych m.in. starty w rallycrossie, wyścigach górskich, wyścigach płaskich oraz rajdach zbudowały duże zaufanie do marki Mintex. Dlatego postanowiliśmy ułatwić dostęp do tych sportowych i wyczynowych klocków hamulcowych każdemu użytkownikowi klasycznego samochodu. Z wieloma sukcesami używaliśmy klocków Mintex od początku przygody z motosportem w 2002 roku. Wszystkie tytuły mistrzowskie naszego zespołu zostały wywalczone samochodami wyposażonymi w klocki Mintex Racing. Od tego czasu nieprzerwanie trwamy w sporcie motorowym. Cała nasza wiedza wynika właśnie z własnych rajdowych oraz wyścigowych doświadczeń.

Dzielimy się naszym doświadczeniem ze swoimi klientami nie tylko w zakresie doboru do konkretnego auta, ale również doradztwem dotyczącym wyboru odpowiedniej mieszanki. To co skłoniło nas do wybrania marki Mintex jako głównego dostawcy klocków hamulcowych, to olbrzymia dostępność modeli, oraz duża wszechstronność dostępnych mieszanek. Dzięki temu, każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Mintex Racing jest marką należącą do korporacji TMD Frition, która odpowiada za rozwój oraz jakość mieszanek. Szeroki wybór materiałów ciernych umożliwia dostosowanie właściwości do każdego typu sportu samochodowego. Dlatego klocki hamulcowe Mintex są wybierane przez wielu zawodników w różnych dyscyplinach: zaczynając od kartingu, przez rajdy amatorskie, track days, time attack, aż po rajdy samochodowe, wyścigi formuł oraz pojazdów turystycznych. Produkty Mintex Racing zostały wybrane w 2009 roku przez zwycięski zespół biorący udział w Rajdowych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii. Zawodnicy używających klocków hamulcowych MINTEX zdobyli tytuły Mistrzowskie w Brytyjskiej Formule 3 w latach: 2007, 2008 oraz 2009. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami. Dowiesz się, jak produkty Mintex mogą Ci pomóc w odnoszeniu zwycięstw.

braking with

tradition